Poziv na trening za nastavnike u sklopu Ljetne tvornice znanosti

ljetna tvornica znanosti

Izazovno vrijeme je pred vama, obrazovna reforma, novi programi, očekivanja i nedoumice za nadolazeću godinu. Sada je pravo vrijeme za zastati, odmoriti se, uživati u ljetu i napuniti baterije.

Čast nam je pozvati Vas da napravite kreativnu pauzu tijekom Vaših zasluženih odmora i pridružite nam se na poludnevnom međunarodnom treningu za nastavnike koji nude edukacijski STEM stručnjaci iz Nizozemske, Francuske i Španjolske.

Tijekom poludnevnog treninga upoznat ćete se s konkretnim tehnikama i vještinama koje se jednostavno mogu prilagoditi u Vašoj nastavi. Dobit ćete ideje kako preoblikovati nastavni proces i pomaknuti fokus sa sadržaja, jer STEM je također i sustav vrijednosti, vještina, razumijevanje, kreativnost, zabava, koncepti ali iznad svega i ljepota propitkivanja.

Trening za nastavnike je satelitski događaj Ljetne tvornice znanosti koji će se održati na Mediteranskim institutu za istraživanje života (MEDILS) u Splitu 6. kolovoza s početkom u 10h i krajem u 16h. U opuštenoj atmosferi instituta i hladovini borova organizirat ćemo osvježenje, domjenak i potvrdu o stručnom usavršavanju.

Broj sudionika je ograničen na 15 stoga Vas molimo da popunite on-line kratku registraciju s Vašim interesom kako bi Vam mogli poslati dodatne informacije i program Ljetne nastavničke tvornice znanosti. Sudjelovanje na treningu je besplatno.

Ukoliko  niste u mogućnost sudjelovati na samom treningu pozivamo vas da posjetite Ljetnu tvornicu znanosti koja već 13 godina nudi znanstveno-edukativne radionice za mlade od 9 do 18 godina. Ove godine LJTZ se odvija u Bjelovaru od 21. - 27. srpnja i u Splitu od 29. srpnja do 4. kolovoza. Zadnji dan na obje lokacije s početkom u 10h je znanstveni sajam otvoren za javnost gdje polaznici predstavljaju što su napravili.

Ukoliko ste zainteresirani posjetiti LJTZ tijekom ostalih dana, na bilo kojoj lokaciji, uz individualizirano stručno vodstvo dok naši radioničari tvorničare javite se edukacijskom savjetniku LJTZ-a

Bojanu Markičeviću na mail: bojan.markicevic@iszd.hr.

Više o svemu možete saznati na Facebook stranici Ljetne tvornice znanosti.

Tina Marković

Voditeljica Centara potpore

Odjel podrške korisnicima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET
Josipa Marohnića 5, 10000 Zagreb

mob: +385 91 2480902

www.carnet.hr

Izvor: Srednja škola Lovre Montija, Knin

objavio: Berta Dragičević   datum: 1. 7. 2019.