Ideja godine 2020.

Hrvatska zajednica županija je i ove godine partner na projektu portala srednja.hr „Ideja godine“. Radi se o srednjoškolskom poslovnom natjecanju u kojem učenici trebaju izaći iz okvira i osim znanja pokazati inovativnost, kreativnost i prezentacijske vještine. Po prvi puta ove godine bit će nagrađena prva tri plasirana tima i to putovanjem u Bruxelles uz posjet Europskoj Komisiji.

Upravo su krenule rane prijave koje će trajati do 12. ožujka, dok će finalne prijave trajati do 26. ožujka. Deset najboljih timova ulazi u finale koje će se održati 2. travnja u prostorima Effectus – Studij financije i pravo, gdje će svoje ideje morati prezentirati pred stručnim žirijem. Hrvatska zajednica županija sudjeluje kao srebrni partner projekta.

Iva Pintauer Šmit, mag. nov.

Stručna suradnica za odnose s javnošću

Hrvatska zajednica županija

Savska cesta 41/XVI

Mob: +385 99 732 9256

www.hrvzz.hr

Krenule prijave za osmo izdanje srednjoškolskog poslovnog natjecanja Ideja godine – Najbolje tri ekipe putuju u Bruxelles

Ideja godine poslovno je natjecanje koje se ove godine održava po osmi put u organizaciji portala srednja.hr. Riječ je o prilično drugačijem srednjoškolskom natjecanju jer ne postoji jasna špranca koja vodi do pobjede, već tražimo znanje, inovativnost i dobru prezentaciju projekta. Ono što želimo vidjeti od natjecatelja je primjenu neke nove tehnologije koja ih može dovesti do poslovnih uspjeha.

Upravo su krenule rane prijave koje će trajati do 12. ožujka. Ako pošaljete svoj poslovni plan do tada možete dobiti recenziju na svoju prijavu i priliku za popravak. Finalne Prijave ćemo primati sve do 26. ožujka. Proglašenje 10 finalista bit će 29. ožujka.

Finale će se održati u Zagrebu u prostorima Effectusa – Studij financije i pravo 2. travnja gdje će 10 najboljih timova pred stručnim žirijem prezentirati svoje ideje. Drugi dan finala, 3. travnja sve finaliste vodimo u obilazak naših partnera Zagrebačkog inovacijskog centra – ZICER i tvrtke IN2.

Natjecatelji se na natjecanje prijavljuju slanjem poslovnog plana na mail idejagodine@srednja.hr.

U poslovnom planu natjecatelji moraju raspisati svoju ideju kroz pet točaka –poslovna ideja, tržište prodaje, marketinške aktivnosti, financijski podaci, društveno odgovorno poslovanje. Opseg ne smije biti manji od četiri stranice, ali po mogućnosti ne duži od 15-ak strana. Ako je duži, nećemo oduzimati bodove. Cijeni se svaki dodatni prikaz rada, kroz video formu, prezentaciju ili neki drugi originalni oblik.

Obrazac i upute za ispunjavanje poslovnog plana možete skinuti na ovom linku.

Prijaviti se mogu učenici samostalno ili u timova do tri člana, a svaki tim može imati jednog profesora mentora. Prijavljeni timovi ne moraju biti polaznici istih škola, niti im profesor mentor mora predavati.

Pobjednici Ideje godine dobivaju priliku za daljnji razvoj svoje ideje uz mentorstvo i putovanje u Bruxelles. Po prvi put ne nagrađujemo samo pobjednika, nego timove koji se plasiraju na prva tri mjesta, i to odlaskom na studijsko putovanje u Bruxelles zahvaljujući našem srebrnom partneru Europska Komisija – predstavništvo u Hrvatskoj.

Večer nakon finala organizirana je večera i druženje svih finalista, mentora, članova žirija i novinara redakcije srednja.hr. Za natjecatelje koji nisu iz Zagreba osigurali smo noćenje s doručkom u HI Croatia hostelu u Zagrebu. Nakon obilaska tvrtki partnera 3. travnja, svi finalisti se vraćaju doma.

Zlatni partner Ideje godine je Effectus – Studij financije i pravo. Srebrni partneri projekta su Hrvatska zajednica županija i Europska komisija – predstavništvo u Hrvatskoj. Pokrovitelji projekta su Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Agencija za odgoj i obrazovanje, HI Croatia hosteliZagrebački inovacijski centar – ZICER, UBERPrint Studio te Zvona Catering.

Često postavljana pitanja i odgovore o projektu pronađite ovdje. Pratite sve novosti na Facebook stranici Ideja godine, na stranici srednja.hr/Ideja-godine ili nas pitajte putem maila idejagodine@srednja.hr.

Izvor: Prosvjeta SKZ [mailto:prosvjeta@sibensko-kninska-zupanija.hr]

objavio: Berta Dragičević   datum: 25. 2. 2020.