ŠKOLA AMBASADOR EU PARLAMENTA - IZVJEŠĆE

Srednja škola Lovre Montija – Škola ambasador Europskog parlamenta

Izvješće o provedenim aktivnostima u šk. god. 2019/2020.

U našoj drugoj godini sudjelovanja u projektu Škole ambasador Europskog parlamenta redovito smo pratili događaje vezane uz presjedanje Hrvatske Europskom unijom, Brexit, migrantsku krizu i borbu Europe protiv klimatskih promjena.

Posebno smo provodili aktivnosti u školi i zajednici koje su poticali na aktivnost mladih u lokalnoj zajednici.

Aktivno smo sudjelovali u edukaciji o Održivom razvoju, a svojim idejama i u suradnji s lokalnim udrugama i institucijama poticali smo na osvještavanje mladih o održivosti Europe.

Najvažnije informacije redovito objavljujemo na Facebook stranici – Srednja škola Lovre Montija – Škola ambasador Europskog parlamenta.

svibanj, 2020.

Sudjelovali smo na III. #EPtalks – Dezinformacije i zapadni Balkan, IV. #EPtalks – EuropljaniProtivCOVID-19 i V. #EPtalks – Sve je digitalno? Influenceri i (nova) viralnost.

Izradom prigodnih plakata obilježili smo:

21. svibnja - Međunarodni dan kulturne raznolikosti, dijaloga i razvoja.

22. svibnja - Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode u RH

24. svibnja – Europski dan parkova

travanj, 2020.

Izradili smo kratki kolaž u kojem ambasadori poručuju #ostanidoma #ostaniodgovoran.

Sudjelovali smo na II. #EPtalks – Sve će biti u redu? Na I. #EPtalks - COVID-19: kriza koja je sve promijenila zbog tehničkih se razloga nismo mogli priključiti razgovoru, ali smo pogledali snimku.

ožujak, 2020.

Za naše EPAS partnere: Gimnazija Metković, SŠ Orahovica i SŠ Vela Luka snimili smo prvi videozapis o našoj školi.

veljača, 2020.

Pridonosimo razvoju svijesti o Održivoj Europi.... naše učenice ambasadorice Sonja, Gabrijela, Nina i Vanja

Udruga mladih "Mladi u EU" iz Šibenika, 19. veljače 2020. je održala Javnu debatu na temu "Mladi i aktivni". U debati su sudjelovali i učenici ambasadori Europskog parlamenta. Raspravljalo o četiri važne teme: Kvaliteta života, Obrazovanje, Uključivanje mladih i Kultura mladih i slobodno vrijeme.

siječanj, 2020.

Ambasadori su obilježili početak Hrvatskog presjedanja Europskom unijom te su za tu prigodu izradili i plakat koji krasni našu Info točku.

prosinac, 2019.

Aktivnim sudjelovanjem u školskom projektu "Znanje za održivo djelovanje" naši mlađi ambasadori promiču i ukazuju na važnost Održivog razvoja. Ambasadori su sudjelovali na predavanju i raspravi o Ciljevima održivog razvoja.

listopad, 2019.

Upoznali smo rad lokalne eko-udruge te smo saznali koliko je Europska unija pridonijela radu udrugama civilnog društava kroz različite EU projekte. Sudjelovali smo na predavanju i radionici o ekološki prihvatljivim materijalima i borbi pojedinca u zaštiti prirode.

Izvor: Marijana Zaninović

objavio: Jasminka Vujević   datum: 25. 5. 2020.