Filmovi

romantični filmovi

Komedije:

The Hangover

Redatelj filmova "Starsky & Hutch" i "Old School", Todd Phillips, stoji iza ove urnebesne komedije koja nam prikazuje posljedice ludog vikenda u Las Vegasu. U jednoj od manjih uloga pojavljuje se i bivša boksačka zvijezda, Mike Tyson.

American Pie

"Američka pita 2" okupila je gotovo istu ekipu kao i prethodna. Jedina razlika je redatelj - James B.Rogers. Film je dobio i nekoliko simptomatičnih nagrada među kojima i Teen Choice Award u kategoriji filma koji roditelji tinejdžera ne žele da ih vide njihova djeca, te MTV-jevu nagradu za najbolji poljubac koju su dobili J. Biggs i S. W. Scott.

Akcijski filmovi:

Rambo

Vijetnamski veteran John Rambo preživio je mnoge potresne događaje u svojem životu te se povukao u jednostavan život u izolaciju na Tajlandu, gdje provodi vrijeme loveći zmije za lokalne zabavljače i prevozeći mještane u starom gliseru.

Animirani filmovi:

The Lion King

Radnja se odvija u Africi, u Ponosnoj zemlji. Početak počinje izlaskom sunca i okupljanjem životinja oko Ponosne stijene.

Shrek

Priča govori o ogru Shreku koji živi povučenim životom u svojoj močvari sve dok jednog dana slučajno ne upoznaje brbljivog magarca i ode do dvorca lorda Farquaada, koji ga pošalje na misiju spašavanja princeze Fione, kojom se on namerava oženiti i koja se nalazi u najvišoj sobi najvišeg tornja dvorca, kojeg okružuje lava i čuva zmaj. Tokom misije Shrek se sprijatelji s magarcem i zaljubljuje u Fionu.

Romantični filmovi:

The Notebook

Ostarjeli Noah redovito posjećuje Allie, staru, polusenilnu ženu koja boravi u domu za starije i nemoćne. Ne želeći joj dosađivati naklapanjima o svojoj monotonoj svakodnevici, on joj odluči čitati priču zapisanu u staroj bilježnici. U njoj je, naime, detaljno opisano svjedočanstvo mladoga para iz četrdesetih godina čija je strastvena veza bila prekinuta nakon što su se razdvojili tijekom Drugog svjetskog rata.

pripremile: Marina Domić, Josipa Kardov i Loredana Ledinščak, 4.a