Projekt 'Semen belli, fructus pacis' – drugi dio projekta

Dana 10. lipnja 2023. održao se drugi dio projekta 'Semen belli, fructus pacis'. Učenici naše škole posjetili su svoje kolege u Splitu koji su ih proveli kroz Dioklecijanovu palaču i Katedralu sv. Dujma, uz degustaciju rimskih specijaliteta. Potom je slijedio ukrcaj na trajekt i odlazak na otok Brač.

Posjetili smo Muzej otoka Brača u mjestu Škrip gdje su djeca imala stručno vođenje i obilazak muzeja, nakon čega smo krenuli prema Bolu i prije zasluženog predaha posjetili Rimsku piscinu (koja se nalazila u sklopu antičke gospodarske zgrade 'villae rusticae').

Nakon vremena za slobodne aktivnosti, zaputili smo se natrag u Supetar gdje su se djeca za kraj okušala u streličarstvu, nakon čega je uslijedio povratak kućama.

Velike zahvale našem ravnatelju Mirku Antunoviću, koji je i ovog puta participirao prijevoz, kao i Nadi Hržić (voditeljici udruge 'Vitezovi kneza Brečkog') koja je našim učenicima organizirala besplatnu radionicu streličarstva.

U projektu su sudjelovali učenici drugog razreda opće i jezične gimnazije Srednje škole Lovre Montija iz Knina s mentoricom Marijom Radić i učenici V. gimnazije „Vladimir Nazor“ iz Splita s mentoricom Silvijom Sinovčić.

Kratki video o našem druženju u sklopu ovog projekta možete pogledati na  poveznici:

Uživajte i do ponovnog susreta valete!

Izvor: Marija Radić, prof.

objavio: Jasminka Vujević   datum: 15. 6. 2023.