Slatko druženje mrežašica i čitateljskog kluba „Stuck Between the Covers“

U utorak, 6. lipnja 2023., imali smo posljednje okupljanje u ovoj školskoj godini sudionica kviza za poticanje čitanja i kreativnosti „Mreža čitanja“ kao i članova čitateljskog kluba.

Ove godine posljednji sastanak čitateljskog kluba nije bio na Marunuši kao prethodnih zbog vremenskih neprilika, ali zato je tradicija mrežašica sačuvana. Podjela zahvalnica i torta bile su odličan poticaj za razgovor o knjizi Voštani princ. Bilo je to veselo druženje.

Nažalost, nisu svi članovi čitateljskog kluba mogli doći, a ni sve sudionice „Mreže čitanja“, nije bilo naše Jelene i vrijedne članice povjerenstva Marijane Blažević.

Nadamo se da ćemo to nadoknaditi sljedeće godine. Veselimo se nastavku naše čitateljske avanture.

izvor: Nada Jakovčević

fotografije: Jasminka Vujević

Knin, 9. 6. 2023.

Čitateljski klub - Stuck Between the Covers

šk. god. 2022./2023.

Kratko i slatko druženje čitateljskog kluba održano je u ponedjeljak, 3. travnja 2023. godine. Okupilo nas se malo više od odvažne šestorke glavnih junaka fantastičnog romana Leigh Bardugo istoimenog naslova. Roman je to koji nas nije osvojio prvim stranicama priče, ali nakon ulaska u srce radnje, roman je to koji se pročita u jednom dahu. Upravo poput trezora koji junaci pokušavaju obiti spašavajući svijet, težak je put, ali isplati se, kao što se isplati upoznati odvažne junake.

»Vidiš, svaki je čovjek sef, trezor pun tajni i žudnji. E sad, postoje oni koji ih otvaraju na grub način, no ja više volim profinjeniji pristup — odgovarajuću količinu pritiska upotrijebljenu u pravom trenutku i na pravome mjestu. To je vrlo osjetljiva stvar.«

Čitateljski klub - Stuck Between the Covers

šk. god. 2022./2023.

Čitateljski klub kninskih srednjih škola i OŠ Domovinske zahvalnosti i ove je nastavne godine prostor okupljanja knjigoljupki i knjigoljubaca.

Do sada je klub imao tri sastanka, a prva dva bila su uz roman Jelene Kastaneti Živjeti.

Prvi se susret održao 2. studenoga 2022. u školskoj knjižnici.

“Svakom je čovjeku istina ono u što bira vjerovati.“

Naše smo istine, tj. viđenja ovoga romana i likova, još jednom razmijenili 5. prosinca 2022.

„(…) različiti ljudi sanjaju različite stvari (…)“

Drugi roman uz koji smo se družili 30. siječnja 2023., bio je Greška u našim zvijezdama J. Greena. Odabir ovog romana nije bila pogreška kao što lik ovoga romana kaže: “Ne možeš birati hoćeš li na ovome svijetu biti povrijeđen, starče, ali imaš pravo izbora oko toga tko tebe povređuje. Sviđaju mi se moji izbori.“

Ugodno druženje provedeno u razgovoru o različitim romanima nastavit će se do kraja nastavne godine, a uskoro ćemo, nadam se, sastanke imati i na otvorenom, uz šum rijeke i cvrkut ptica. Radujemo se sljedećem proljetnom susretu  uz roman Šest vrana spisateljice Leigh Bardugo!

Izvor: Nada Jakovčević

Knin, 14. 3. 2023.

Čitateljski klub -  Stuck Between the Covers

Brijeme leti i u dohodu svom prohodi (I. Gundulić, Suze sina razmetnoga)

Vrijeme je zaista proletjelo od našeg prvog susreta čitateljskog kluba (22. 10. 2021.), ali nam je zato u svom letu ostavilo mnoštvo lijepih sjećanja. Družili smo se u školskoj i gradskoj knjižnici, učionici i na kraju, 15. 6. 2022., uz ljepoticu Krku.

Prvi smo susret proveli u razgovoru o uzbudljivom trileru Dana Browna Da Vincijev kod.

U prosincu je slijedila rasprava o Mihaljevićevu romanu izgubljene generacije Putar i parizer.

Nakon toga, u ožujku, čekala nas je uzbudljiva priča o ljubavi, bolesti i prošlosti V. Hislop, Otok.

U Noći knjige, travnju, razgovarali smo o romanu C. Hoover, Priča završava s nama, romanu s vrlo teškom tematikom obiteljskog nasilja.

Sezonu smo završili špijunskim romanom D. Silve Moskovska pravila koji je otvorio pitanja i potaknuo razgovor o slobodi i demokraciji, opasnostima novinarskog zanimanja kao i o samom  žanru romana.

Vrlo različiti autori, žanrovi i teme, kao i otvorena rasprava, činili su naše susrete zanimljivima. Do sljedeće stranice ugodnog razgovora u novoj nastavnoj godini, srdačno vas pozdravlja vesela čitateljska ekipa!

izvor: Nada Jakovčević   fotografije: Jasminka Vujević, Martina Vujnović

Knin, 23. 6. 2022.