POSJET TEHNIČKOM MUZEJU NIKOLA TESLA I MEMORIJALNOM STANU MARIJE JURIĆ ZAGORKE

"Nije mi žao što su ukrali moje ideje, već što nisu imali svoje.“ N. Tesla

U utorak , 24. 10. 2023., učenici i učenice 2. A, 3. A, 3. C, 3. D, 4. A i 4. C, njih 51 u pratnji nastavnica Nade Jakovčević i Valentine Svaline te knjižničarke Jasminke Vujević, imali su priliku slušati, vidjeti i sudjelovati u dijelu čarolije jednog od najvećih izumitelja svih vremena Nikole Tesle.

Osim što su čuli vrlo zanimljivo interaktivno predstavljanje Teslinih izuma profesora predavača u Demonstracijskom kabinetu Nikole Tesle, sudjelovali su u eksperimentima, a učenicima je, također, profesor pokazao kako su formule iz fizike sastavnim dijelom naših života.

Posjet Tehničkom muzeju Nikola Tesla nastavili su upoznavanjem poljoprivrednih alata te sa čudesnim životno važnim pčelama u Apisariju – jer nestane li pčela, nestat će i čovječanstva.

Zatim su, na vlastiti zahtjev, nastavili samostalno razgledavanje raznolikih muzejskih postava.

"Ima suza koje ne dolaze na oči, već padnu na dušu.“ M. Jurić Zagorka

Nakon dvosatne stanke učenici i učenice posjetili su Memorijalni stan Marije Jurić Zagorke u kojem su saznali mnogo o životu, radu i hrabrosti jedne od najznačajnijih žena hrvatske povijesti.

Naša zagrebačka avantura trajala je do 20.00 sati, a druženje i zabava do ponoć, kada samo se vratili u Knin. Bio je to dan za pamćenje u svakom pogledu.

Veselimo se nastavku kulturno-obrazovnih putovanja!

Fotografije: Nada Jakovčević i Jasminka Vujević

Izvor: Nada Jakovčević

objavio: Jasminka Vujević   datum: 27. 10. 2023.