Likovno literarni natječaj

Sedma Noć knjige, održat će se 23. travnja 2018. godine. Manifestacija kojom se žele potaknuti čitanje i razgovor o položaju i vrijednosti knjige u suvremenu društvu. Povod su za manifestaciju Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja).

Tema Noći knjige 2018. bit će Budućnost knjige. Točno pedeset godina nakon svemirskoga programa Apollo 8, u sklopu kojega su prvi put ljudi poslani u putanju oko Mjeseca, i pedeset godina od dvaju važnih znanstveno-fantastičnih filmskih uradaka, Planet majmuna i 2001.: Odiseja u svemiru, pitamo se, sa zabrinutošću i radoznalošću, kako će izgledati knjiga sutrašnjice, jesmo li u nju već zakoračili i kako će njezina dostignuća utjecati na našu zainteresiranost za čitanje. Naravno, pouzdati se možemo i u svevremenski, utješni natpis s Vodiča kroz galaksiju za autostopere: „Bez panike“, nadajući se da će se stvari razvijati točno onako kako trebaju.

Kao i prethodnih godina za Noći knjige, tijekom cijeloga dana odvijat će se, u knjižarama, antikvarijatima, knjižnicama i drugim prostorima, brojna događanja: predstavljanja knjiga, javna čitanja, druženja s autorima, radionice i sl., kako bi nas ljubav prema knjizi međusobno povezala u njezinu slavljenju i promicanju.

Tim povodom naša knjižnica raspisuje dva natječaja na temu Budućnost knjige: 1) Likovni i literarni natječaj za djecu predškolskih skupina dječjih vrtića i učenike osnovnih i srednjih škola i 2) Literarni natječaj za učenike od 3. do 8. razreda osnovnih škola i učenike srednjih škola

Literarni natječaj za učenike od 3. do 8. razreda osnovnih škola

i učenike srednjih škola

Pozivamo učenike od 3. do 8. razreda osnovnih škola i učenike srednjih škola u Šibensko-kninskoj županiji na sudjelovanje na natječaju za najbolju kratku priču na temu Budućnost knjige.

Priče duljine do 5400 znakova mogu napisane rukom ili računalno. Možete ih osobno donijeti u Knjižnicu i ostaviti na Dječjem odjelu (na središnjem pultu) ili poslati na našu Facebook stranicu.

Natječaj je otvoren do 14. travnja 2018. Stručno povjerenstvo među pristiglim će pričama odabrati tri najbolje a autori će biti prigodno nagrađeni. Najbolje priče bit će javno pročitane, a autorima uručene nagrade 23. travnja 2018. na Dječjem odjelu Knjižnice u 18:15.

Napomena: Molimo sudionike natječaja da pristanu na javno čitanje i korištenje elemenata poslanih literarnih radova u nekomercijalne svrhe.

Kontakt osoba:

Marina Šimić, dipl. knjižničar

Dječji odjel Knjižnice

022/201 280; 098 759 892

djecji-odjel@knjiznica-sibenik.hr

Izvor: Srednja škola Lovre Montija, Knin

objavio: Berta Dragičević   datum: 26. 3. 2018.