Javni poziv za podnošenje prijava za sudjelovanje u pilot projektu "U školi otvorene kohezije - At School on Open Cohesion, ASOC"

Rok: 4. studeni 2019. godine do 16.00 sati.

Obavještavamo Vas da je Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije raspisalo Javni poziv za podnošenje prijava srednjih škola za sudjelovanjem u Pilot projektu „U školi otvorene kohezije - At School on Open Cohesion, ASOC“.

Za sudjelovanje u Pilot projektu na Javni poziv mogu se prijaviti srednje škole različitih vrsta programa obrazovanja (strukovne, gimnazije, umjetničke). Škola prijavljuje skupinu do 30 (trideset) učenika (razred ili grupa učenika) s nastavnikom koji će biti voditelj projekta.

Pilot projekt će se provoditi u školskoj godini 2019./2020., a odabranih do 5 srednjih škola bit će uključeno u njegovu provedbu. Provedba projekta podrazumijeva sudjelovanje u interdisciplinarnom obrazovnom programu prikladnom za sve oblike srednjih škola kojem je cilj promicanje građanskog praćenja nad javnim financijama kroz korištenje javno dostupnih podataka te informacijskih i komunikacijskih tehnologija, a u kontekstu kohezijske politike Europske unije.

Po završetku Pilot projekta nagrada za školu čiji rad bude ocijenjen najboljim je sudjelovanje na „Europskom tjednu regija i gradova 2020.“ u organizaciji Europske komisije u listopadu 2020. godine u Bruxellesu.

Prijave za sudjelovanje u Pilot projektu podnose se isključivo elektroničkim putem, ispunjavanjem mrežnog obrasca na sljedećoj poveznici: https://forms.gle/hjRpFDDS9mWDEzD66

U slučaju poteškoća s ispunjavanjem obrasca, molimo obratite se na adresu elektroničke pošte asoc2019@mrrfeu.hr

Krajnji rok za podnošenje prijava za sudjelovanje u Pilot projektu je 4. studeni 2019. godine do 16.00 sati.

Za više informacija o samom pozivu i pripadajuća dokumentacija na sljedećem link-u: Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU

Anita Štrkalj, mag.oec.

Viša savjetnica

Javna ustanova Razvojna agencija Šibensko-kninske županije

Velimira Škorpika 6, 22000 Šibenik

Tel. +385 22 218 516

Fax. +385 22 217 114

Web: www.rra-sibenik.hr

Izvor: Srednja škola Lovre Montija, Knin

objavio: Berta Dragičević   datum: 23. 10. 2019.